Vestuviniai žiedai europietiškai – 2015 metų tendencijos

Vestuviniai žiedai europietiškai

Ką tik grįžau iš Miuncheno, kur kartu su kolegomis iš Klaipėdos krašto auksakalių cecho lankiausi labai rimtoje juvelyrikos ir laikrodžių pramonės mugėje Inhorgenta 2015.

Pasidalinsiu pastebėjimais, susijusiais su vestuvinių žiedų madomis – vestuviniai žiedai europietiškai:)

Vestuvinių žiedų tendencijos atspindi bendras šiuometines juvelyrikos madų tendencijas. Viešpatauja įvairovė. Iš jau matytų, bet iki šiol akį traukiančių tendencijų – lazeriu padarytos faktūros.

Iš naujesnių efektų pažymėtini skulptūriniai žiedai su gėlių, lapų, šakų motyvais. Breuning firmos žiedai išsiskyrė drąsiomis geometrinių formų interpretacijomis. Padaugėjo mazgo citatų. Labai dėkinga tema, kadangi formų ir faktūrų galimybės – praktiškai beribės.

vestuviniai-ziedai
Viktoras Sitalo – vestuviniai žiedai-šakelės

Naujovė – perlų panaudojimas puošiant moteriškus vestuvinius žiedus. Perlai grįžta į sceną po daugiau nei 30 metų užmaršties. Ir grįžta gan ryžtingai. Nesu tikras, kad švelnus ir palyginus trapus organinės kilmės perlas tinkama kasdienio žiedo puošyba, tačiau žiedai – kaip automobiliai. Vieniems reikia visureigio, kitiems – prabangaus limuzino. Jei nuotaka pasiryžusi saugoti savo žiedą, kodėl gi ne?

Breuning vestuviniai žiedai
Gamintojas: Breuning, nuotrauka iš gamintojo tinklalapio. Nenuobodi geometrija.

Tebegyvuojanti tendencija ir netgi vis labiau ryškėjanti – žiedai su išgraviruotais vardais, žiedai iš vardų, žiedai iš daugelio žodžio „love“pasikartojimų. 3D printerių pagalba ši tema interpretuojama vis įdomiau ir technologiškai drąsiau.

Ta pačia ironijos, pereinančios į „statement‘ą“ kryptimi traukia ir žiedų gamintojai, naudojantys alternatyvias medžiagas. Spalvotas plastikas, alutex‘as, karbonas – skamba įdomiai, atrodo dar įdomiau.

3D žiedas
Žiedo modelis iš vaško. 3D printerių galimybės tobulėja kasmet. Nuotrauka – Inhorgenta Munich 2015 organizatorių.

Tokį platų pasiūlos diapazoną labai sėkmingai papildo prabangesnių žiedų gamintojai, kurie šiais metais griežtai laikosi elegancijos principo. Pasirinkę santūrų, tradicinį žiedo profilį, jie įdomiai išdėsto akmenis, labai subtiliai panaudoja egzotiškas medžio rūšis bei perlamutrą.

Max kamper vestuviniai žiedai
Gamintojas – Max Kamper, nuotrauka iš gamintojo tinklalapio. Lakoniška forma ir paviršius bei meistriškai įstatytas kontrastinės spalvos deimantas. Žavu!

 

 

 

Taigi, idėjų daug, galimybės leidžia pagaminti viską, svarbiausia – pasirinkti labiausiai tinkantį variantą:) Laukiame AUKSO KALVĖJE!

Nuoširdžiai,
Viktoras