Straipsnis vyrams: kuris sužadėtuvių žiedas – pats geriausias?

Moteris nedvejodama atsakys: „Tas, kuris gražiausias“. Vyrui reikia griežta logika ir sveiku protu pagrįstų faktų, kurie padės pasirinkti Žiedą – patogų, perteikiantį visą sudetingą emocijų jūrą, kurią jaučiame Jai, praktišką, nekainuojantį milijonų, perteikiantį mūsų gerą skonį ir dosnumą, puošantį Ją pačiu geriausiu būdu. Visą sudetingą koncepciją, kurią Ji trumpai vadina „gražu“.

Kol kas nekalbėkime apie neapčiopiamus dalykus – grožį, estetiką, tinka-netinka ir pan. Pradėkime nuo svarbiausio:

Biudžetas.
JAV – tai Piršlybų Ritualų Sostinė. Ten daug labai keistų taisyklių, susijusių su piršlybomis. Ir žiedo deimantas turi matytis už kelių dešimčių metrų, ir pasipiršti reikia ne bet kaip, o ant vandenyno kranto Barbarai Streizand gyvai atliekant „Memories“… Mes pasiskolinsime tik vieną, mano manymu, gan praktišką sumetimą. Sužadėtuvių žiedas turi kainuoti daug maž tiek, kiek jaunikis uždirba per du mėnesius. Tokia suma leidžia įsigyti kokybišką žiedą, su palyginus nemažu briliantu (ar kokiu nors kitokiu brangakmeniu), ir tuo pačiu metu neperlenkti lazdos – žiedas šiaip turėtų atitikti mūsų finansus.

Žiedo išvaizda

Sužadėtuvių žiedas
Moderni klasika – griežtos, lakoniškos linijos, didelis centrinis akmuo

Atlikite namų darbus. Pasižiūrėkite, kokie papuošalai Jai patinka. Tai galima sužinoti patyrinėjus Jos papuošalų dežutę arba, pagaliau, atkreipus dėmesį į žiedus, jau besipuikuojančius ant Jos pirštų. Panaršykite internete – pabandykite susigaudyti gausybėje modelių ir kainų. Toks pratimas leis suprasti, kas patinka jums ir kiek tai gali kainuoti. Paprasčiausias ir visada laimėjimą garantuojantis sužadėtuvių žiedo modelis – Solitaire žiedas – paprasta šinelė ir vienas centrinis apvalus akmuo krapanuose (laikikliuose). Centrinio akmens dydis priklauso nuo nustatyto biudžeto. Atrodo visada klasiškai, nesenstantis variantas. Jeigu domina originalumo prieskonis, visada galima kurti – žaisti su šinelės forma, akmens forma, keisti vieną didelį brangakmenį į daug mažesnių, statyti akmenį į įdomesnį kastą (laikiklį), pasirinkti šampano ar konjako spalvos deimantą. Variantų yra labai daug. Pasirinkite juvelyrą, kuris supranta, ko norite, nustatytkite biudžetą ir leiskite jam kurti. Rezultatas visada pranoks lūkesčius.

Staigmena vs ne staigmena
Tinka praktiškoms natūroms. Pats paprasčiausias kelias – tiesiog paklauskite Jos, kokio žiedo tikisi. 120% tikimybė, kad po frazės „O, niekada apie tai negalvojau“ ji akmens dydžio milimetrais tikslumu pasakys, koks yra Jos svajonių Žiedas. Ir tai ne pats blogiausias variantas – tai reiškia, kad juvelyras galės tiksliai pamatuoti piršto dydį. Reiškia, Jums nereikės paskui papildomai išlaidauti didinant arba mažinant nupirktą ar pagamintą žiedą. Be to, tikrai išvengsite situacijos, kai Ji jus myli, ir Ji tikrai tėkės už jūsų, ir jūs gyvensite ilgai ir laimingai – bet… tai nebus Jos svajonių žiedas…

Deimantai ar briliantai
Briliantai – tai briliantinio briaunavimo apvalūs deimantai, kurie turi 57 briaunas įskaitant kaletę. Nesenstanti klasika. Galioja kelios paprastos taisyklės. Kuo didesnis briliantas, tuo aukštesnės spalvos jis turi būti. Bendras palinkėjimas – spalva neturi būti žemesnė nei H, kitaip akmuo turės akivaizdų gelsvą arba pilkšvą atspalvį. Bendro lavinimosi dėlei, skaidrių deimantų spalva nuo aukščiausios iki H – D, E, F, G, H. Ši skalė nueina iki pat Z. Švarumas – ne žemesnis nei SI1. Manau, tobulas kainos-kokybės kompromisas vidutinio dydžio briliantams – tai FG spalva ir švarumas tarp VS1 iki SI1.

Terminai
Jeigu reikia greitai, t.y. tuoj pat – geriau pirkti jau pagamintą žiedą. Susitarkite su pardavėju tam atvejui, jei neatspėsite dydžio – jį teks koreguoti, geriau iš anksto žinoti, kas tai darys ir kiek tai kainuos. Jeigu norite gamintis, suplanuokite ~3-4 savaičių terminą.

Šiaip pastabos

Sužadėtuvių žiedas
Greitai populiarėjantis modelis – subtilus, labai patogus ir tinkantis prie bet kurio vestuvinio žiedo

Sužadėtuvių žiedas, kaip ir vestuvinis, turi būti tvirtas. Geras, kad ir palyginus plonas, žiedas negali sverti mažiau nei 2 g. Jis turi laikyti formą ir laikyti akmenį(-is). Nereikia pamiršti ir apie estetiką. Sužadėtuvių žiedas turėtų tikti prie būsimų vestuvinių žiedų ir prie papuošalų, kuriuos Ji mėgsta.

 

Sėkmės, vyrai!