Klaipėdos krašto auksakalių cechas ir klaipėdiečiai pristatys papuošalą „Palinkėjimai Klaipėdai“

blog

Du savaitgalius iš eilės trukęs renginys „Juvelyrika – gyvai“ artėja prie pabaigos. Iškilmingo uždarymo metu – š.m. gruodžio 14 d. 14.00 val. – auksakalių cechas, kartu su klaipėdiečiais, prisidėjusiais savo palinkėjimais prie papuošalo kūrimo, pristatys kūrinį plačiai publikai.

Šiais metais auksakaliai pasirinko labai neįprastą savo tradicinės Kalėdinės papuošalų parodos formatą. Pirmiausia, paroda vyko neįprastoje vietoje – didžiausiame Klaipėdos miesto prekybos ir pramogų centre. Atidarymo metu startavo ne tik autorinių papuošalų paroda, bet ir personalinė cecho nario Roberto Krapavicko fotografijos paroda „Klaipėdos krašto auksakaliai savo dirbtuvėse“.

Atidarymo metu aktyviausi klaipėdiečiai prisidėjo prie pirmojo papuošalo Klaipėdai kūrimo savo palinkėjimais, kurių buvo net keturiolika vietoj planuotų dešimties. Palinkėjimų sąrašą simboliškai pradėjo mūsų miesto meras, gerbiamas Vytautas Grubliauskas, – „Mylėkime gimtąją Klaipėdą, ir didžiuokimės būdami klaipėdiečiais.“ „Pakeltų burių, palankių vėju! Klaipėdai daug svečių ir didelės eglės! Tolerantiškumo! Gerų idėjų, entuziazmo!“ – palinkėjimus rašė net atidarymui pasibaigus. Visi jie buvo skirtingi, bet visus vienijo šilčiausi jausmai gimtajam miestui.

Kartu su kūrybine dalimi vyko ir gamybinė – atidarymo metu auksakaliai Linas Jakumas, Dainius Stončius, Arūnas Krutkevičius ir Danielius Šimkus demonstravo ir aiškino, kaip dirbama su įrankiais, kurių darbo principas ir išvaizda praktiškai nepakito nuo Viduramžių. Prie pat scenos buvo įrengta improvizuota auksakalio dirbtuvė su įrankiais, naudojamais papuošalų gamybai. Kai kurie žiūrovai čia pat savarankiškai koregavo vestuvinių žiedų dydžius arba stebėjo, kaip iš sidabro ruošinių gimsta nesudėtingi papuošalai.

Po savaitės, gruodžio 7 d., į susitikimą improvizuotoje dirbtuvėje kvietė emalininkai – Adomas Milukas, Neringa Poškutė ir Aušra Mačiulaitienė. Norintys stebėjo arba patys gamino varines laimės sagas arba auskarus su spalvingu emaliu. „Mūsų menas traukia visus,“ – atviravo emalininkė Aušra Mačiulaitienė, – „Susidomėjimą kelia mūsų spalvingi emalio milteliai, įrankiai, krosnelė. Prie stalų dirbo tiek visai jauni kūrėjai, tiek ir vyresnio amžiaus dalyviai. Emalis tai visada šiek tiek burtai. Pusę darbo atlieka žmogus, o kitą pusę – karštis.“

Tačiau dvi savaites trukusi juvelyrikos šventė artėja link pabaigos. Šį šeštadienį, gruodžio 14 d. 14.00 val. Klaipėdos krašto auksakalių cechas iškilmingai pristatys klaipėdiečių sukurtą ir auksakalių pagamintą kaklo papuošalą „Palinkėjimai Klaipėdai“ ir padėkos prie papuošalo kūrimo prisidėjusiems klaipėdiečiams.

Papuošalas pagamintas iš sidabro, su auksuotomis detalėmis. Vėrinį sudaro 14 dalių – pagal palinkėjimų skaičių. Sutapimas ar mistika – bet parodoje šiemet dalyvauja taip pat 14 auskakalių!Kiekvienoje dalyje puikiuojasi klaipėdiečių užrašyti palinkėjimai ir visi jie sujungti plokštelėmis, papuoštomis cecho narių vardoženklių įspaudais. Jis taps pirmuoju papuošalu, kurį sukūrė Klaipėdos miesto gyventojai kartu su Klaipėdos krašto auksakaliais.

„Visi palinkėjimai buvo labai geri ir nuoširdūs. Toks galingas teigiamų emocijų užtaisas negalėjo nepadėti dirbti lengvai, su džiaugsmu,“ – dalijasi įspūdžiais Klaipėdos krašto auksakalių cecho pirmininkas Viktoras Sitalo. „Tokia bendra kūryba vyksta Klaipėdoje pirmąkart. Labai norėtųsi, kad tai taptų tradicija.“

Papuošalo „Palinkėjimai Klaipėdai“ pristatymas vyks gruodžio 14 d. 14.00 val. prekybos ir pramogų centre AKROPOLIS Klaipėda šalia knygyno „Dydysis Pegasas“.