Įspūdžiai ir naujausios vestuvinių žiedų tendencijos iš specializuotos juvelyrikos parodos Inhorgenta 2014 Miunchene

Rubriką pristato AUKSO KALVĖS juvelyras dizaineris Viktoras Sitalo.

32 įmonės – būtent tiek gamintojų šiemet pristatė savo naujausias vestuvinių ir sužadėtuvių žiedų kolekcijas Miunchene vasario 14-17 dienomis. Varžydamiesi ekspozicinių stendų įspūdingumu, garsiausios juvelyrikos įmonės skyrė ne ka mažiau dėmesio pristatomiems žiedams. Nesunkiai išskyrėme pagrindines tendencijas, kurias galima būtų apidūdinti vienu sakiniu – mėgaukimės gyvenimu, nes jis – nuostabus! Minimalizmas ir asketizmas užleido vietą kūrybiškumui, spalvoms, detalėms.

Pirmiausia, kas krito į akį tai raštai. Koncentriniai apskritimai, ovalai, suapvalinti kvadratai, laiveliai – tarsi užsisvajojusi nuotaka piršteliu ant smėlio nupaišytų. Smėlio ir pajūrio temai talkina bangų motyvas – viena ar kelios bangelės, juosiančios žiedą; išgraviruotos arba iškilusios; subtilios bangelės ar jų fragmentai iš mažų briliantų – tokie žiedai atrodo labai švelniai ir romantiškai, savo tyrumu primena spalvuota kreidele ant asfalto nupaišytus vaikiškus piešinukus.

Dar viena ryški tendencija – vestuviniai žiedai, ypač moteriški, kurie susideda iš kelių – trijų ar penkių – plonų žiedelių, maždaug 3 mm pločio. Įprastai vienas iš jų tai klasikinis žiedas su poliruotu paviršiumi. Kitas žiedas papuoštas smulkiais deimantukais. Dar kitas kaip nors įdomiai faktūruotas. Ir tokiu būdu kiekvienas žiedelis – tai savarankiškas, užbaigtas kūrinys.  Tačiau visi jie vienodo pločio ir formos, ir kartu atrodo harmoningai, puošniai ir vientisai. Toks smagus žiedų komplektas leidžia nuolat keisti „vestuvinio žiedo“ išvaizdą užsimaunant vieną, du, tris ar visus žiedelius iš karto.

Tendencija, kuri prasidėjo prieš porą metų, tačiau iki šiol aktuali – tai „puzzle“-žiedai, kai  teisingai sudėjus du žiedus paaiškėja piešinukas. Šiuolaikinės juvelyrikos gamybos technologijos leidžia atkartoti labai smulkius vaizdus ir sudetingus reljefus, kas atitinka šiuolaikinių jaunavedžių lakią fantaziją, kūrybingumą ir troškimą susikurti išties individualius ir unikalius vestuvinius žiedus, kurių bendras piešinukas simbolizuos sujungiamą dabartį ir bendrą ateitį.

Negalėjome nepastebėti ir praktiškų dalykų. Pavyzdžiui, daugumos pristatytų vestuvinių žiedų plotis – 5-6 mm. Tą pačią tendenciją atkartoja ir mūsų jaunavedžiai Lietuvoje. Populiariausios formos – neiškilusios, gan „glotnios“, su gražiai užapvalintais kraštais. Tokie žiedai bus labai patogūs, nesvers labai daug, bet atrodys puikiai. Tokį tendencijų „praktiškumą“ galime tik sveikinti.

Bendras įspūdis po naujausių kolekcijų apžiūros būtų gaiva, atvirumas, nuoširdumas, saulėto ir šilto džiaugsmo pažadas, bendravimo laisvė ir lengvumas. Tobulas receptas. Ir sutuoktuvių žiedams, ir santuokai!

Vykome taip toli ir nagrinėjome tendencijas taip įdėmiai siekdami šias tendencijas kuo sėkmingiau interpretuoti Jūsų svajonių žieduose. Kviečiame būsimuosius jaunavedžius į AUKSO KALVĘ, kur meistriškumas, patirtis ir šiuolaikinių tendencijų išmanymas neabejotinai pateisins Jūsų lūkesčius. Sukursime aukščiausios kokybės vien tik Jums skirtus vestuvinius žiedus.

Nuoširdžiai,
Viktoras Sitalo.