Iš daugelio vienas – Klaipėdos krašto auksakaliai vėl kviečia į parodą

Šių metų lapkričio 30 d. 17.30 val. Klaipėdos krašto auksakalių cechas (KKAC) ir Rūtų galerija (Danės g. 9) kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į antrosios KKAC juvelyrinių dirbinių parodos atidarymą. Parodos pavadinimas – „E pluribus unum“ – lot. „Iš daugelio  vienas“…

Šių metų lapkričio 30 d. 17.30 val. Klaipėdos krašto auksakalių cechas (KKAC) ir Rūtų galerija (Danės g. 9) kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į antrosios KKAC juvelyrinių dirbinių parodos atidarymą. Parodos pavadinimas – „E pluribus unum“ – lot. „Iš daugelio  vienas“…

„Praėjusiais metais mūsų tikslas buvo  kuo išsamiau prisistatyti Klaipėdos miesto ir visos Lietuvos visuomenei.  Šią parodą jau galime vadinti tradicine – norėtume, kad ši paroda taptų dar viena savita Klaipėdos miesto tradicija, kaip Klaipėdos pilies džiazo festivalis arba Jūros šventė. O kadangi tradicija gali būti tik puosėlėjama, o tai numato ir pastovią kaitą, visi parodos dalyviai šiais metais atsiskleidžia truputį kitaip. Pirmosios parodos metu stengėmės parodyti kuo platesnį  Vakarų  Lietuvos autorinės  juvelyrikos spektrą , šiais metais dalijames su parodos lankytojais ypatingais darbais – labiau  atskleisdami  savo asmeniškumą. Mūsų daug, mes visi labai skirtingi, bet štai rengiame vieną parodą, kurią  stengiames išlaikyti labai vientisą ir harmoningą, taip sekdami mūsų šių metų  parodos motto „e pluribus unum“ – kas lotyniškai reiškia „ iš daugelio vienas“ – pasakoja parodos kuratorius ir KKAC pirmininkas juvelyras dizaineris Viktoras Sitalo.

Šešiolika parodos dalyvių, atstovaujantys ne tik keliems Klaipėdos krašto miestams, bet ir skirtingoms  auksakalystės meno pakraipoms, paruošė įspūdingą darbų kolekciją, kurią jungia vienybės įvairovėje  principas. Paroda bus įdomi ne tik juvelyrinių dirbinių megėjams. Be papuošalų ekspozicijoje  bus pristatomi meninio emalio kūriniai, numizmatika, ir netgi neįtvirtinti brangakmeniai, kurie galbūt sužadins lankytojų fantaziją  ir kurios bus galima panaudoti kuriant unikalų papuošalą .

„Parodai paruošiau jaunavedžių komplektą,“ – šypsosi šilutiškė emalininkė Aušra Mačiulaitienė, – „Jį sudaro apyrankė ir auskarai jaunajai bei segė į atlapą jaunajam. Koks jis? …Tyras. Tikra šeimos relikvija, perduodama iš kartos į kartą ir turinti didelę išliekamąją vertę.“

Klaipėdietis Arūnas Krutkevičius – vienas iš nedaugelio Lietuvos auksakalių, išmanančių senovinę japonų metalo apdirbimo techniką Mokume gane – pristatys kūrinį, kuriame bus kartu panaudoti auksas ir geležis.

Vidas Bizauskas stebins specifinių technologijos  žinių reikalaujančio titano panaudojimu  juvelyrikoje.

Viktoras Sitalo pristatys autorinę sidabrinę monetą, skirtą Klaipėdos miesto 760 metų jubiliejui  paminėti. Kiekvienas parodos dalyvis paruošė kažką ypatingą:

 • Neringa Poškutė (Klaipėda)
 • Adomas Milukas (Šilutė)
 • Aušra Mačiulaitienė (Šilutė)
 • Vidas Bizauskas (Klaipėda)
 • Robertas Krapavickas (Šilutė)
 • Gintarius Jagučianskas (Klaipėda)
 • Violeta Lingienė (Klaipėda)
 • Arūnas Krutkevičius (Klaipėda)
 • Viktoras Sitalo (Klaipėda)
 • Dainius Stončius (Klaipėda)
 • Silva Jurkutė (Klaipėda)
 • Linas Jakumas (Kretinga)
 • Aurimas Anusas (Klaipėda)
 • Nadežda Dolgich (Klaipėda)

Be to, šiemet svečių teisėmis  parodoje dalyvaus du auksakaliai iš Kauno – Aloyzas Jonušauskas ir Mindaugas Juodis.

Antroji Klaipėdos krašto auksakalių cecho paroda „E pluribus unum“ veiks Rūtų galerijoje adresu Danės g. 9 nuo š.m. lapkričio 30 iki gruodžio 22d.  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai maloniai kviečiami apsilankyti, o parodos atidarymo metu ir asmeniškai susipažinti su savo kūrinius pristatančiais auksakaliais.

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus apsilankyti galerijoje prieš atidarymą – lapkričio 30 d. tarp 14.00 ir 16. 30 val., kai bus patogios sąlygos nufotografuoti arba nufilmuoti parodos eksponatus ir pabendrauti su parodos dalyviais.

Dėl papildomos informacijos maloniai prašome kreiptis į Nadią Dolgich, tel. 8650 309 03 arba el.paštu info@sumim.lt